gallery - en to bg translation catalogue (92 entries)

en: Gallery
bg: Галерия

en: See images &raquo;
bg: Виж изображенията &raquo;

en: The following files "gallery-template.php" and "gallery-single-template.php" were not found in the directory of your theme. Please copy them from the directory `/wp-content/plugins/gallery-plugin/template/` to the directory of your theme for the correct work of the Gallery plugin
bg: Файловете "gallery-template.php" и "gallery-single-template.php" не бяха намерени в папката на вашата тема. Моля копирайте ги от папката `/wp-content/plugins/gallery-plugin/template/` в папката на вашата тема, за да работи правилно приставката Gallery.

en: Galleries
bg: Галерии

en: Add a Gallery
bg: Добави галерия

en: Add New Gallery
bg: Добави нова галерия

en: Edit Gallery
bg: Редактирай галерия

en: New Gallery
bg: Нова галерия

en: View Gallery
bg: Преглед на галерия

en: Find a Gallery
bg: Намери галерия

en: No Gallery found
bg: Няма намерена галерия

en: Upload File
bg: Качване на файл

en: Gallery Shortcode
bg: Шорткод за галерия

en: The gallery temp directory (gallery-plugin/upload/files) is not available for record on your webserver. Please use the standard WP functionality to upload images (media library)
bg: Временната папка за съхраняване на файлове (gallery-plugin/upload/files) не е достъпна за запис на уеб-сървъра ви. Моля, използвайте стандартния начин на WordPress за качване на снимки(media library).

en: Choose an image for upload:
bg: Изберете изображение за качване:

en: Please enable JavaScript to use the file uploader.
bg: Моля, активирайте JavaScript, за да можете да качвате файлове.

en: Allow the download link for all images in this gallery
bg: Позволете свалянето на всички изображения от тази галерия.

en: Please use the drag and drop function to change an order of the images displaying and do not forget to save the post.
bg: Моля, използвайте функцията drag&drop, за да смените позицията на снимките и не забравяйте да съхраните промените.

en: Please make a choice
bg: Моля, изберете

en: Sort images by
bg: Подреди изображенията по

en: sort images
bg: подреди изображенията

en: on the plugin settings page (
bg: на страницата с настройки за плъгина (

en: Title
bg: Име

en: (by click on image opens a link in a new window)
bg: (отваря изображението в нов прозорец)

en: This setting is available in Pro version
bg: Тази настройка е достъпна само в Pro версията.

en: Current window
bg: Текущия прозорец

en: New window
bg: Нов прозорец

en: Delete
bg: Изтриване

en: You can add a Single Gallery to the page or post by inserting this shortcode into the content
bg: Можете да добавите галерия към страница или пост, като добавите този шорткод към съдържанието

en: If you want to display a short description containing a screenshot and the link to the Single Gallery Page
bg: Ако искате да покажете кратко описание, заедно със screenshot и линк към страницата с галерията

en: Author
bg: Автор

en: Photo
bg: Снимка

en: Publishing
bg: Публикация

en: Date
bg: Дата

en: Settings are saved
bg: Настройките са съхранени

en: Gallery Settings
bg: Настройки на галерията

en: Settings
bg: Настройки

en: FAQ
bg: Често задавани въпроси

en: If you would like to add a Single Gallery to your page or post, just copy and paste this shortcode into your post or page:
bg: Ако искате да добавите галерия към ваша страница или пост, просто копирайте и поставете този шорткод в поста или страницата:

en: Image size for the album cover
bg: Размер на изображението за корица на албума

en: Image size
bg: Размер на изображението

en: Width (in px)
bg: Ширина (в px)

en: Height (in px)
bg: Височина (в px)

en: Gallery image size
bg: Размер на изображението в галерия

en: WordPress will create a new thumbnail with the specified dimensions when you upload a new photo.
bg: WordPress ще създава thumbnail с указаните размери, когато качвате нова снимка.

en: Gallery image size in the lightbox
bg: Размер на изображението за lightbox

en: Max width (in px)
bg: Макс. ширина (в px)

en: Max height (in px)
bg: Макс. височина (в px)

en: Display a full size image in the lightbox
bg: Показване на изображението в пълен размер в lightbox

en: Crop position
bg: Позиция за изрязване

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: left
bg: ляво

en: center
bg: център

en: right
bg: дясно

en: Vertical
bg: Вертикално

en: top
bg: отгоре

en: bottom
bg: отдолу

en: Lightbox background
bg: Фон на lightbox

en: Default
bg: По подразбиране

en: Background transparency (from 0 to 1)
bg: Прозрачност на фона (от 0 до 1)

en: Select a background color
bg: Изберете цвят за фон

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Images with border
bg: Изображения с рамка

en: Border width in px, just numbers
bg: Ширина на рамката в пиксели, само числа

en: Select a border color
bg: Изберете цвят за рамката

en: Number of images in the row
bg: Брой изображения на ред

en: Start slideshow
bg: Слайдшоу

en: Slideshow interval
bg: Интервал за слайдшоу

en: Attachment ID
bg: ID на изображението

en: Image Name
bg: Име на изображението

en: Sorting order (the input field for sorting order in the Insert / Upload Media Gallery dialog)
bg: Ред за сортиране (полето за въвеждане на ред за сортиране в Insert / Upload Media Gallery)

en: Random
bg: Произволен

en: Sort images
bg: Подреди изображенията

en: ASC (ascending order from lowest to highest values - 1, 2, 3; a, b, c)
bg: ASC (възходящ ред - 1, 2, 3, а, б, в)

en: DESC (descending order from highest to lowest values - 3, 2, 1; c, b, a)
bg: DESC (низходящ ред - 3, 2, 1, в, б, а)

en: Display text above the image
bg: Показване на текст над изображението

en: Turn off the checkbox, if you want to display text just in a lightbox
bg: Не отбелязвайте, ако искате текстът да се показва само в lightbox

en: Display the Back link
bg: Показване на линк 'Назад'

en: Display the Back link in the shortcode
bg: Показване на линк 'Назад' в шорткода

en: The Back link text
bg: Текст за линка 'Назад'

en: The Back link URL
bg: URL за линка 'Назад'

en: Gallery page (Page with Gallery Template)
bg: Страница с галерия (страница с шаблон 'Gallery Template')

en: (Full URL to custom page)
bg: (Пълно URL към произволна страница)

en: The Read More link text
bg: Текст за линка 'Прочети повече'

en: Display Like buttons in the lightbox
bg: Показване на Like бутони в lightbox

en: Slug for gallery item
bg: Название на елемент от галерията

en: for any structure of permalinks except the default structure
bg: за всяка структура от пермалинковете, с изключение на структурата по подразбиране

en: Save Changes
bg: Съхрани промените

en: Support
bg: Поддръжка

en: Download high resolution image
bg: Свали изображението в цял размер

en: Sorry, nothing found.
bg: Съжалявам, нищо не е намерено.

en: Image
bg: Изображение
